Koniec sveta sa blíži (?)

Autor: Ladislav Šebák | 4.7.2008 o 14:42 | Karma článku: 8,02 | Prečítané:  2581x

alebo Fotky z balkóna II. alebo Nebesá IV.

Minule som nacvakal z balkóna s nasadením vlastného života cez strašnú búrku 195 záberov oblohy prešpikovávanej bleskami, ale dopadol som ako českí filmári, snažiaci sa v Amerike nafilmovať indiánsky slnečný tanec - nič, len tma. V noci zo včera na dnes som mal konečne šťastie, a to dvojnásobné: po prvé - na SD kartu som ulovil jeden blesk krajší ako na obale elpéčka tuším od kapely Dire Straits, a po druhé – netrafil ma, ani tie ďalšie, ktoré mi prekĺzli pomedzi prsty.

Aby som to neodbil jediným záberom, začnem celkom od piky (ale nie ako istá speváčka, ktorej podobnú odpoveď spovedajúci redaktor okomentoval súhlasným okomentovaním urkite, urkite). Na počiatku bola od západu blížiaca sa búrka, 26. júna, 19:43 h. Bolo to ohromné divadlo, pripomínajúce Niagarský vodopád, ktorý sa nezadržateľne blížil k nášmu balkónu:

blog01.jpg

Živel som prežil bez nehody, ale aj bez poriadneho záberu. Tornádo si to šiblo viac doprava, cez Močenok, ako dokazujú nasledujúce tri fotky mojej netere. Vraj to tam žilo, sliepky si konečne zalietali ako ich prapredkovia, o ulicu ďalej zaleteli aj škridle, staré i nové, niekom i celá strecha:

blog02.jpg

blog03.jpg

blog04.jpg

Na druhý deň, v piatok, bolo nádherne. Toto tiež nie je fotka z môjho balkóna (škoda), iba ilustruje, v akej pohode si pod holým nebom zahrali kapely v rámci Dobrofestu v amfiteátri. Na Veronike z kapely GrassCountry Drive som baterky nešetril:

blog05.jpg

A už sme zasa na mojom balkóne. Obloha počas varenia nedeľného obeda bola čistá ako domáce víno od jednej domácej výrobkyne z Hrnčiaroviec, ktorá nám svojho času povedala, že: Jéééj, chlapci, nemám, ale dojdzite tak za pol hodzinu. Na oblohe skoro ani vtáčika letáčika:

blog06.jpg

A posledný júnový večer, 19:14 h. Takto nejako si predstavujem druhý príchod Krista:

blog07.jpg

O vyše hodiny zapadajúce slnko zmenilo všetky farby na nepoznanie (upozorňujem, že som ani jednu fotku nijako neupravoval, maximálne orezával):

blog08.jpg

Toto je obyčajný melón. Má asi dva-tri dni a momentálne je pýchou mojej visutej Semiramidinej záhrady na balkóne. Už teraz mi ho je ľúto raz zožrať, a to som mu ani nedal meno. Chudáčisko, aj teraz sa hompáľa vo vetrisku, asi ho dám dnu:

blog09.jpg

blog10.jpg

blog11.jpg

Ani malú toľko nefotím v poslednom čase. No a na veži sa maká, oplechovávajú už stĺpiky, ktoré si majstri nechávali na koniec:

blog12.jpg

Včerajší západ slnka búrku neveštil:

blog13.jpg

Pol hodinu pred polnocou sa po bleskoch v diaľke objavili prvé klapky. Nemám ešte veľa skúseností s aparátom Fujifilm FinePix S5700, prepínal som na SP2 program nočná krajina s ohňostrojom. Pri prvom stisnutí spúšte som sa aj ľakol, že som trafený, ale bol to len blesk na foťáku. Počas prestávky medzi dvoma dejstvami nočnej hrmavice som identifikoval zvláštne Ufá a šmuhy na tejto fotke. Prišiel som na to, že pri fotení by sa nemalo fajčiť, a ešte na to, že dažďové kvapky vôbec nemajú tvar, ako si odmalička myslím. Aspoň tie naše, trnavské, sú dokonale guľaté, vôbec si prelet vzduchom neuľahčujú optimálnym aerodynamickým tvarom:

blog14.jpg

Nebol som si pre ten guľatý tvar istý, či ide naozaj o dažďové kvapky, preto som blesk použil, tentoraz už úmyselne, za najväčšieho lejaku hodinu po polnoci, teda vlastne dnes:

blog15.jpg

A toto je zopár záberov v popolnočnom lejaku, ktoré takisto ako ostatné Photoshop ani nevideli, nebeským maliarom boli iba elektrické výboje, ktoré sa nie a nie ukázať pred objektívom (gombík na foťáku na SP2 – nočná krajina):

blog16.jpg

blog17.jpg

blog18.jpg

No nebolo to ako vo filmoch, že to najlepšie nakoniec, pretože tohto krásavca, ktorý spojil nebesá so zemou kdesi na trase Trnava – Malacky, som ulovil ešte v úvode včerajšej búrky, presne o 23:24 h:

blog19.jpg

Manželka mi akurát hovorí, že dnes ráno v televízii hovorili o pohromách, tornádach, ktoré nás čakajú v najbližších dňoch, a aké sme doteraz videli len v amerických filmoch. Koniec sveta sa blíži! Ej, to budú zábery!

blog20.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?