Fotky z balkóna

Autor: Ladislav Šebák | 25.6.2008 o 14:21 | Karma článku: 7,88 | Prečítané:  1996x

Na balkóne sa dá robiť všeličo. Fajčiť, piť, hádzať do trávy prázdne ploskačky, zabuchnúť sa (možno aj do susedy, ale ja som myslel na zaseknutú zámku), sadiť kvety, minizeleninu, porovnávať predpoveď počasia s realitou, obdivovať kulisy dennej alebo nočnej oblohy, vešať bielizeň, pozerať na psičkárov, dymiacich a odpľúvajúcich školákov, kľajúce deti, sledovať manželskú zvadu oproti, alebo len tak čumieť doblba.

balkonpanorama.jpg

Kto má trochu lepší výhľad, ako ja, ponad panelovú džungľu na staré dominanty mesta, vytiahne aparát a fotí. Vďaka 10-násobnému zväčšeniu ohniskovej vzdialenosti vidím potom na monitore počítača detaily, ktoré by som voľným okom na skoro kilometer vzdialenej kostolnej veži márne hľadal. Alebo v takom kvete obyčajného divozela:

blogdivoz1.jpg

blogdivoz2.jpg

blogdivoz3.jpg

 

Pred dvoma dňami večer, keď sa od Malaciek približovalo nebezpečné čierne mračno, som márne 195 krát stisol spúšť, nezachytil som ani jeden blesk. Ani s nastavením na automatiku, ani na krajinku v noci. Po kapitolu v manuáli o nastavení dlhej expozície som sa ešte neprehrýzol:

blognoc1.jpg

blognoc2.jpg

 

Západ slnka bol večer predtým oveľa krajší:

blogvecer.jpg

 

Práce na streche druhej veže Hrubého kostola finišujú. Vďaka zoomu na foťáku Fujifilm FinePix S5700 mám o klampiarčine v 50 metrovej výške lepšiu predstavu:

blogsecko.jpg

blogveza1.jpg

blogvez0.jpg

blogvez1.jpg

blogveza2.jpg

blogveza3.jpg

blogveza4.jpg

blogveza5.jpg

blogveza7.jpg

blogveza8.jpg

blogveza9.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?